Kişisel tasarımların gerçeğe dönüştüğü kapılar…

Farklı döner kapıların hızlı kontrol karşılaştırması
Yangından koruma, engelsiz erişilebilirlik veya kullanım sıklığı gibi kapı işlevleri, kapıların kendilerinden beklenenler kadar çeşitlidir. Her proje sırasında, planlamacılar ve mimarlar, bu karmaşık seçenek yelpazesinden en iyi yetenek ve işlev kombinasyonuna sahip kapı tipini seçme sorumluluğuyla karşı karşıyadır.

Manuel döner kapılar ve otomatik döner kapılar

Manuel döner kapılar kolay ve sessiz engelsiz erişebilirlik sağlar ve binaya zarif bir giriş olarak görev yapar. Daha az sayıda ziyaretçinin bulunduğu dar geçiş genişlikleri için en uygun olanıdır. Ayrıca, tasarıma bağlı olarak daha yüksek kullanım sıklıklarını da yönetebilirler.

Otomatik varyantlar, yüksek kullanım sıklığı ile mükemmel rahatlık sunar. Farklı çalışma modları ve ayarlar, otomatik döner kapıların herkes tarafından kullanılmasına olanak sağlar. Kapının temassız işlevselliği de önemli bir hijyen faktörüdür. Buna ek olarak, otomatik varyantlar otomatik hata tespiti sunar ve bina otomasyon sistemine entegre edilebilir.

Döner kapıların avantajları

Genelde döner kapılar öncelikle bina giriş alanlarında kullanılmaktadır. Tüm döner kapılar cereyana, sese, toza ve kire karşı olağanüstü koruma sağlar ve böylece binalarda enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, bu kapı tipi yalnızca sınırlı durumlarda tek bir acil çıkış ve kurtarma yolu olarak uygundur. Bu durumda katlanır kanatlı ‘acil kaçış’ bağlantı varyantı gereklidir. Alternatif olarak, örneğin döner kapınıza ek olarak bir dairesel açılır kanatlı kapı planlayabilirsiniz. Bunu yaparak, tek başına döner kapılardan sağlanamayan engelsiz erişim de yaratmış olursunuz.

Döner Kapı

Manuel ve otomatik döner kapılar ofis binaları, alışveriş merkezleri, hastaneler ve oteller gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Tabii ki, her sektörün kendine özgü talepleri vardır ancak enerji verimliliği veya hava koşullarına karşı koruma gibi konular, her türlü binadaki dış mekana yönelik kapı çözümleri için önemlidir. Benzersiz tasarımları sayesinde, döner kapılar asla açık değildir, oda iklimini ve dış iklimi her zaman birbirinden ayırır. Bu da binaların enerji verimliliğini artırır ve dikkate değer maliyet avantajları sağlar. Buna ek olarak, giriş alanlarında konforlu bir oda iklimi yaratmaya yardımcı olurlar ve bu daha sonra tamamen kullanılabilir alanlar olarak işlev görebilirler. Döner kapıların bir diğer avantajı, binaya erişimi hızlandırmaları, havalimanları veya alışveriş merkezleri gibi kamuya açık binalarda daha fazla emniyet ve konfor sağlamalarıdır.

Dorma

Dorma BST eğirsel kayar kapı sistemleriyle girişlerde kişiye özel ve estetik alanlar sunulur.Yarım daire , yay parçası , tam daire , dış bükey ya da iç bükey gibi farklı uygulamalar mümkündür.Mimari konseptinize uyum sağlayarak , DORMA otomatik eğrisel kayar kapı sistemleri bina cephesiyle uyumu veya konstrastı sunar.Eğrisel kayar kapılarla kişilerin doğru yönde ilerlemesi kolaylaşır , yoğun sirkülasyonu karşılar , girişe genişlik ve derinlik kazandırılmış olunur.İnce profillerle DORMA BST tamamen şeffaf bir görünüm sunar.Mikro işlemcili kontrollü sistemle , emniyetli ve güvenli giriş çıkış alanları garantisi alışılagelmiş DORMA özelliklerindendir.

Record

Record döner kapılar kuşkusuz portföyümüzün en önemli parçalarıdır. Bu sadece gösterişli boyutları nedeniyle değil, aynı zamanda dikkat çekici biçimde; mimarların kişisel tasarımlarına, yorumlarına ve kapsamlı değişikliklerine izin vermesiyle de ilgilidir

Uygulamalar

Toz, gürültü ve sıcaklık dalgalanmaları ortadan kaldırılmak istenildiğinde dorma döner kapılar birinci seçenektir. Record döner kapılar hava akımı engellemekte çok etkilidir, iki rüzgarlık kapısı dahi bu görevi tam olarak sağlayamaz. Bazı uygulamalarda döner kapılar ısıtma ya da soğutma kayıplarını etkileyici bir şekilde düşürebilir.

Çeşitlilik

Record döner kapılar hemen hemen her zaman özeldir. Genellikle diğer otomatik kapı sistemlerine kıyasla mimari tasarım ve planlama sürecine çok daha erken entegre edilmesi gerçeği bunu kanıtlamaktadır. Sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda geniş malzeme, kaplama ve opsiyon seçenekleri yüzünden de gecikmelere yol açması olasıdır. Döner kapılarımız sizin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak; 2, 3 ya da 4 kanatlı olarak üretilebilirler. Çok çeşitli seçeneklere açıktırlar; zemin altında mekanizma, iç-dış gece kapıları, vitrin seçenekleri hepsi tasarımın ayrılmaz birer parçasıdır. Tüm sistemlerimizde kullandığımız BDE-D dijital fonksiyon ve programlama seçicimiz döner kapılarda da kullanım kolaylığını arttırır. Güvenliği en üst düzeyde sağlamak adına yeni nesil kontrol ünitemiz; tehlikeli durumları tespit etmek için bir kaç koordine sensor kullanır ve acil durumlarda kapıyı durdurarak güvenliği sağlar.

BROŞÜR

Döner kapılarla ilgili doküman indirmek için tıklayınız

İNDİR

7/24 Servis

0 216 312 13 50

0 531 223 50 60

Safa Mahallesi Atatürk Caddesi Numara: 381/B Sancaktepe/İstanbul – TÜRKİYE

 • KULLANIM ALANLARI

  → Restoran ve oteller

  → Yönetim ve ofis binaları

 • AVANTAJLARI

  →Toz, gürültü ve sıcaklık dalgalanmaları ortadan kaldırır.

  →Hava akımını engelleyerek ısı tasarrufu sağlar.

 • TASARIM

  → İki, üç ya da dört kanat seçeneği
  → 600 mm’den 7 000 mm’ye standart üretim
  → Alüminyum, prinç, paslanmaz çelik ya da tamamen camdan üretim.
  → Bütün RAL ve eloksal renkleri
  → Standart kanopi ya da zemin altında mekanizma
  → Kanatta ya da merkezde dönebilen vitrin
  → Gece kapısı (iç ve/veya dış)
  → Entegre ya da bağımsız hava perdesi

Ürün Görselleri