FOTOSELLİ KAPI ALGILAMA SİSTEMLERİ

Fotoselli olan otomatik kapı modelleri ısı ve harekete karşı duyarlı olup kendi kendine açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Güvenlik ve kolaylık sağlar. Bu özelliği sayesinde kamusal alanlarda ve kalabalık içerikli mekanlarda herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kullanılabilen otomatik kapılardır. Aynı zamanda gelen kişileri algılama sistemi hatasız bir şekilde çalışmaktadır.

Yaya uygulamaları açısından oldukça yararlıdır. Mevcut bir şirketin otomatik bir sistem kullanarak yararlanabileceği çok büyük faydası vardır. En hızlı faydalarından biri ise, satışlarınızda görülen ciddi artıştır. İster inanın ister inanmayın, otomatik sistem, bir mekanı daha lüks bir görüntü sağladığından ve vitrinin çekiciliğini anında arttırdığından dolayı etkileri büyük ölçüde hissedilir. Doğal olarak bu da müşterilere özel olduklarını dair ince ama net bir mesaj vermenize olanak tanır. Sonuç olarak müşteriye kolaylık sağladığınızda, daha mutlu alışveriş imkanı da sağlamış olur, mutlu müşteriler de para harcamaya daha istekli olurlar.

Endüstriyel uygulamalar açısından da, otomatik bir sistem kullanmanın önemi ve faydası büyüktür. İlk olarak güvenlik açısından önem arz eder. Otomatik kapı sistemleri, sadece trafik sıkışıklığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınızın yukarıdan açılan kapılardan ağır nesneleri kaldırırken veya taşıma işlemi sırasında yararlanmalarını sağlar. Böylelikle çalışanların konforunu da arttırmış olursunuz. Çoğu koşullarda, büyük endüstriyel kapıların ardına kadar açık bırakılarak kamyonların ve ağır makinelerin binaya girip çıkmasını kolaylaştırır. Ne yazık ki, sürekli olarak kapıyı açık bırakmak binaya da rahatsızlık verir. Bu özellikle kış ve çok sıcak yaz aylarında görülür. Bu durumda, fotoselli işleri olan otomatik sistemler kullanmak tesisinize hem kolaylık hem de sürekli açık olan kapıdan yabancıların girmesini de önlemiş olacaksınız.

Engelli bireylerin mekanlara giriş çıkışlarında da aynı sistem devreye girmektedir. Otomatik algılama sistemleri montaj işlemleri sırasında aktif edilmektedir. Belli başlı durumlarda bu sistem devre dışı bırakılabilir. Temasa en az seviyelere indirgeyen, modern bir alt yapıya sahiptir. Tıbbi alanda hizmet veren kamu binalarında istenilen hijyeni ve sağlık kriterlerini yerine getirmektedir.

FOTOSELLİ KAYAR KAPI FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ

– Panel sistemleri oldukça dayanıklı olan bu üst düzey kapıların garanti süreleri 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Motorlu mekanizmaları sayesinde pratik şekilde kullanılmaya uygundur.
– Cam olan versiyonları da mevcuttur ve uçları rodajlanmıştır. Motorları birden değil yavaş yavaş çalıştırılarak alıştırılır. Bu nedenle herhangi bir teknik soruna yol açmadan, güvenli şekilde otomatik kullanılabilir.
– Dış çevrelere karşı mukavemet gücü oldukça yüksek malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Çizilmelere ve darbelere karşı ekstra korunaklıdır. Dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiği için yağmur ve benzeri yağış biçimlerinden de etkilenmez.
– Dış cephe boyasında kullanılan ürünler renk solmalarına karşı da etkilidir. Sızdırmazlık seviyeleri ürün çeşitliliği baz alınarak farklılık gösterebilir. Üst düzey olan modellerinde sızdırmazlık büyük oranda müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

– Birçok farklı renkte ve tasarımda olan modelleri kataloğumuza bakılarak incelenebilir. Montaj işlemleri uzman personeller tarafından önce keşif ve sonrasında ürün montaj planı yapılarak gün belirlenerek teslimatı gerçekleştirilir.
– Yedek parçalar ve onarımlar için de KAVİ yetkilileri ile iletişime geçilebilirsiniz.
– Sessiz çalışma prensibinin yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelleridir.
– İçerisinin güneş ışığından ve ısısından faydalanmasını sağlar. Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır.
– Kilit ve menteşe gibi sistemleri yeniden yapılandırılmıştır.

Fotoselli kapı şartnamesi nasıl olmalıdır?

– Otomatik açma – kapama, dâhili radar temizleme, harici radar temizleme, kış konumu, tamamen kapalı, tamamen açık gibi kullanıcı işlevlerine sahip bir işlev seçme düğmesi gereklidir.
– Fotoselli otomatik kayar kapı tüm hareketlerini kontrol edebilmeli, yüksek hızdan düşük hıza geçiş düzgün olmalıdır. Ayrıca, ani hareketlere izin vermemesi önemlidir. Çıkabilecek kullanım hatasından kaynaklanan arızalardan kendisini koruyabilecektir.
– Otomatik kapı sistemleri açılma ve kapanma hızı, açılma ve kapanma freni, açılma süresi gibi parametreler trimpotlar ile ayarlanmalıdır.
– Acil açma fonksiyonuna sahip olmalı, yangın durumunda açık olmalı ve açılmayı beklemelidir.
– Otomatik kapı ve kasa motorları 1200 mm kanat açabilecek kapasiteye sahip olmalıdır.
– Açık kalma zamanı 0-4sn arasında olmalıdır.
– İki kanat için yük kapasitesi 250 kg olmalıdır.
– Güç kaynağı voltajı 220 ile 230 volt arasında olmalıdır. Ayrıca 200 Volt ile 260 Volt arasında çalışabilen voltaj regülatörü gereklidir ve saha testleri sırasında 24 Volt kısa devre yapıldığında kontrol paneli korumasını kullanmalıdır. Bu parça kısa devre olduğunda tekrar çalışabilmelidir
– Çalışma sürekliliği ve verimliliği yüzde yüz olmalıdır.
– Fotoselli kapı, elektrik kesintisi durumunda en az 250 defa çalışabilecek akü sistemi ile donatılacaktır. Ayrıca pil eklenerek çalışma süresi 1250-2000’e yükseltilebilir. Pili bittiğinde veya gücü kesildiğinde kolayca açılıp kapatılabilir. Bu mekanizma otomatik olarak kendini olarak programlar ve güç kapatıldıktan sonra güç geri geldiğinde çalışmaya devam eder.
– Motor eksi 20 artı 70 derece sıcaklıklar arasında çalışabilmelidir.
– Otomatik kayar kapı motorunun gücü 60 watt’tan az olmalıdır.
– En az iki (2) yıl garantisi olmalıdır.

Cam kapı otomatik modelleri kullanım alanları nerelerdir?

Hastane, bakım evi, sağlık ocağı, market, tren / metro istasyon ve garları, kamu binaları, otomatik garaj kapısı sistemleri, otomobil sergileme alanları, havalimanları, AVM’ler, oteller ve fabrikalar gibi pek çok örnek verilebilir. Ayrıca, otomatik çelik fotoselli kapı sistemleri ihtiyacına göre boyut değiştirebilirler.

Otomatik kapı fiyatları ne kadar? Ve nasıl hesaplanır?

Satış personelimize, fotoselli otomatik kapı sistemlerinin takılacağı alanın ölçüleri bize göndererek fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Veya teknik ekibimiz yerinize gelip ölçüleri aldıktan sonra teklifi size iletebilirsiniz. Bununla ilgili tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmeniz olacaktır. Dilerseniz de Kavi otomatik kapı sistemi olarak sizleri yerimizde ağırlamaktan da mutluluk duyarız.

* BAYİSİ OLDUĞUMUZ MARKALAR VE ÖZELLİKLERİ *

DORMA

ES 200 EASY mekanizmanın teknolojisi yeni trendler yaratır
DORMA otomatik kayar kapılarda , üstün Alman teknolojisi ile geliştirilmiş ES 200 Easy mekanizmanın ince yapısı , olağanüstü performans ve çok çeşitli fonksiyonlar ile projenizdeki kapılara uygun esnek çözümler sunar.1.000.000 kez açma-kapama testini geçiş olan ES 200 Easy mekanizma yüksek kalite ve modüler yapısı ile güvenilir bir performansa sahiptir.
İhtiyaca yönelik #dorma ES 200, ES 200 EASY , ES 75 seçilebilir
Tüm #dorma otomatik kayar kapılar , yapıların kendine özel tasarlanmış giriş kapılarında çok çeşitli uygulama seçenekleri sunar.Tamamen camın ön planda olduğu şeffaf , MANET tutuculu kapılarda ve diğer tüm ince/kalın/sı yalıtımlı aluminyum çerçeveli kanatlı kapılarda ihtiyaca yönelik mekanizma seçilebilir.Otomatik kayar kapı mekanizma ları sadece tüm ihtiyaçları karşılamakla kalmaz , farklı fonksiyonlarıyla , hareket yollarıyla , tasarımıyla ve bina otomasyon sistemlere entegrasyonu ile yeni standartlar yaratır.

#otomatikkapı #dormaotomatikkapı #dorma

Özellikleri ve Avantajları

– Benzersiz performans kapsamı
– Özel tasarım kapılara kolay adaptasyon
– Acil çıkış ve kaçış yollarında kullanım
– Oluşturduğu bileşenleri ve kalite güvenceli üretim ile her yönden bir maliyet avantajı ve güvenilirliği
– Sayısız ayarlanabilir parametreleri
– Çok çeşitli standart bağlantı olanakları
– Kendinden öğrenme özelliği
– Son teknoloji , ekipman ve standartlara uygun üretilmiştir.

RECORD

Kesin olarak kanıtlanmış #record çift ve tek kanatlı klasik kayar kapılar ürün yelpazesinin tam merkezinde yer almaktadır ve hemen hemen tüm uygulamalar için uygundur. Modüler sürücü ve profiller uzun ömürlü ve sessiz çalışmayı garanti eder.
Zarif görünümü ile mükemmel tasarlanmış kapılar, güvenlik, performans ve rahatlık açısından müşteri gereksinimlerine göre genişletilebilir. İhtiyaç ya da gereksinimlere bağlı olarak dar, standart ya da güçlendirilmiş profillerle camlı kapılar oluşturulabilir ve tüm modeller kaçış yolu güvenlik sistemleri ile donatılabilir.
Klasik çift ya da tek kanat kayar kapılarımız otomatik kapının ihtiyaç duyulduğu her yerde kullanılabilir. 800mm ile 3000mm aralığındaki geçiş boşluklarını ve güçlü modellerimizle 1x250kg ve 2x200kg kanat ağırlıklarını otomatik kapı ile çalıştırabiliriz.

#recordotomatikkapı #otomatikkapı #record

Nitelikler

#Record sistem 20 modelleri inşaat sektörüne genişbir ürün yelpazesi sunar. Modüler yapı ilkeleri hedeflenerek tasarlanan, büyük ölçüde aynı parçalardan oluşan ürünlerimiz, en geniş koşullara adapte edilebilir. Bu kurulum süresini kısaltır ve servis-bakım maliyetlerini en aza indirger.

#Record sistem 20, 2006 / 42 / EG makineler için endüstriyel yönergeler, DIN 18650 gibi belgelerin yanı sıra tüm uluslar arası norm ve standartları karşılayan sertifikalara sahiptir.

ŞARTNAME

Standart yana kayar kapı şartnamesi için tıklayınız.

İNDİR

7/24 Servis

0 216 312 13 50

0 531 223 50 60

0 544 852 80 81

satis@kavialuminyum.com

Safa Mahallesi Atatürk Caddesi No: 381/B Sancaktepe/İstanbul – TÜRKİYE

 • TASARIM

  record sistem 20 için; en transparan görüntüyü yakalamak adına 10mm cama uygun 20mm’lik kanat profilleri ya da 24mm ısıcama uygun 32mm’lik kanat profilleri mevcuttur. 65mm’ye kadar diğer üreticilerin profilleri de uygulanabilir. Hem mekanizma kapak hem de kanat profilleri eloksal ve RAL renklerine boyanabilir.

  Mekanizma yükseklikleri, standart, DUO yada RED sistemde 108 mm ya da 150 mm; STA 20-200 ve STA 22 gibi güçlü modellerimizde 200 mm olarak kullanılabilir.

  Mekanizmalar; yüzeyden, tavandan ya da yapıya gizli-entegre şekilde uygulanabilir.

 • MEKANİK

  Sessiz çalışma record otomatik kapının en çarpıcı özelliğidir. Kısaca kombinasyonumuz; düşük momentli kayış, makaralara yapılan özel kaplama, düşük ses oluşturan plastik parçalar, akustik bağımsız ray profili, bilyeli rulmanlarla desteklenmiş karşı makara ve kapı kanadı kılavuzları. Özel olarak geliştirilmiş kanat kılavuzları son derece sessiz çalışan record otomatik kapı sistemlerine katkı sağlar.

  Mümkün olan en sessiz kapıyı üretme çabamız çalışan kapılarımızdan da görülebilir. Onların son derece sessizce açılıp kapanması, en yüksek hassasiyet ve mükemmel uyumlu parçaların birlikte çalışmasının bir göstergesidir. Aynı hassas mühendisliği kapalı kanatlarının hareketlerindeki uyumda da görebilirsiniz.

 • ELEKTRONİK

  record sistem 20 parçaları bir başka parça ile kolayca iletişim kurabilir bu diğer özelliklerin yanı sıra emniyetli kullanımı ve güvenliği artırır.

  Sürücünün teknolojisi sayesinde sensörler ve diğer bağlantıların durumlarının sürekli izlenmesi sağlanır.

  Operasyonel durum ve bağlı bulunan tüm öznel parçaların sürekli kontrolü sağlanır.

  Kendi kendine öğrenme sayesinde arıza biriminin potansiyeli en aza indirilir.

Standart Yana Kayar Kapı teknik özellikler tablosu

Doğrusal standart yana kayar kapı

Doğrusal standart yana kayar kapı

Doğrusal yana kayar teleskobik kapı

Doğrusal yana kayar teleskobik kapı

 • Kapı tipi
 • Geçiş Genişliği
 • Geçiş Yüksekliği
 • Kapı Kanadı Ağırlığı
 • DUO / RED Model
 • Güçlendirilmiş (20-200 / 22)
 • Tavsiye Edilen Uygulama

 • E-STA (tek kanat)
 • 800 – 3000 mm
 • 3000 mm
 • 1 x 150 kg
 • 1 x 150 kg
 • 1 x 200 / 1 x 250 kg
 • dar alanlar için tek kanatlı
  kapı otomasyonu

 • D-STA (iki kanat)
 • 800 – 3000 mm
 • 3000 mm
 • 2 x 120 kg
 • 2 x 150 kg
 • 2 x 150 / 2 x 200 kg
 • En normal uygulamalar için

 • E-TSA (iki kanat)
 • 800 – 3000 mm
 • 3000 mm
 • 2 x 90 kg
 • 2 x 120 kg
 • 2 x 130 / 2 x 170 kg
 • Dar bir alanda en çok geçiş
  genişliği elde etmek için

 • D-TSA (dört kanat)
 • 1200 – 4000 mm
 • 3000 mm
 • 4 x 80 kg
 • 4 x 90 kg
 • 4 x 90 / 4 x 130 kg
 • Şık bir giriş ve sağlanabilen
  en çok geçiş genişliği için

Ürün Görselleri